13 niezbędnych wtyczek do zestawu narzędzi programistycznych WordPress

13 niezbędnych wtyczek do zestawu narzędzi programistycznych WordPress

Według danych zgłoszonych przez W3Techs w 2011 r. Z WordPress korzysta 55,0% wszystkich stron internetowych ze znanym systemem zarządzania treścią. Stanowi to 17,3% wszystkich stron internetowych. Yoast.com informuje, że na WordPress zbudowano 72,4 miliona stron internetowych. Oprócz tego, że jest przyjazny dla SEO i względnie łatwy w użyciu, być może najbardziej kuszącą jakością WordPress jako CMS jest wiele dostępnych wtyczek, które mogą dostosować stronę internetową i dodać dynamiczną funkcjonalność.

Oto kilka wtyczek, które mogą pomóc wypełnić wszelkie luki w funkcjonalności i poprawić ogólną wydajność witryny WordPress.

Akismet

Akismet to filtr komentarzy spamu. Prawdopodobnie masz go już zainstalowanego na swojej stronie WordPress, ale nie został aktywowany. Akismet nie będzie działać bez klucza API, za który będziesz musiał zapłacić co najmniej 5 USD miesięcznie. Warto jednak.

Uwaga: klucze są bezpłatne dla osobistych blogów.

Widok strony drzewa CMS

Widok strony drzewa CMS pozwala na hierarchiczne spojrzenie na strukturę strony w celu szybkiego spojrzenia na strony nadrzędne / podrzędne.

Ulepszony widget tekstowy

Standardowy widget tekstowy obsługuje zwykły tekst i HTML, podczas gdy Enhanced Text Widget akceptuje CSS, JavaScript, Flash i / lub PHP. Może się to przydać podczas próby wyświetlenia niektórych widżetów udostępniania społecznościowego i kodu śledzenia analizy.

Fancier Autor Box

Fancier Author Box pozwala umieścić biografię autora z linkami społecznościowymi na dole każdego posta na blogu. Płatna aktualizacja do Fanciest Author Box dodaje dodatkową funkcjonalność i personalizację, które są tego warte.

Mapy witryn Google XML

Za pomocą jednego kliknięcia wtyczka wygeneruje mapę witryny XML na stronie www.domain.com/sitemap.xml, którą można przesłać za pośrednictwem Narzędzi Google dla webmasterów. Jest również wyposażony w wiele opcji dostosowywania.

Mapa strony HTML

Mapa strony HTML wygeneruje mapę witryny HTML w postaci skrótu WordPress, który można umieścić na pustej stronie w celu wyświetlenia prostej mapy witryny. Możesz zobaczyć wyniki tutaj: http://www.slingshotseo.com/sitemap/

Proste przekierowania 301

Ta wtyczka dodaje prosty formularz, który pozwoli Ci przekierować jedną stronę na drugą. Jest to idealne rozwiązanie dla osób korzystających z Narzędzi Google dla webmasterów, które mają wiele błędów indeksowania. Po prostu umieść uszkodzony link w polu „Żądanie”, a aktywną stronę w polu „Miejsce docelowe”. Łatwo!

Wskaźniki społecznościowe

Wskaźniki społecznościowe pokazują skuteczność różnych postów na blogach w sieciach społecznościowych. Pulpit nawigacyjny pokazuje zawartość w wierszach i ich udziały społecznościowe w kolumnach.

upPrev

upPrev jest jednym z moich ulubionych. Wtyczka dodaje niestandardowe menu wysuwane do postów na blogu w celu promowania podobnego artykułu w Twojej witrynie w nadziei, że odwiedzający ją przeczyta.

Kalendarz redakcyjny WordPress

Dla tych, którzy prowadzą blog, który publikuje wiele razy dziennie / tydzień i planuje posty z wyprzedzeniem, ten kalendarz redakcyjny jest koniecznością. Nie tylko możesz zobaczyć nadchodzące posty w widoku kalendarza, ale możesz przeciągać i upuszczać posty, aby zmienić datę ich zaplanowanego wydania.

WordPress Meta Robots

Ta wtyczka dodaje małe pole opcji do każdej strony i postu, które pozwolą ci na noindex, nofollow content. Jest to idealne rozwiązanie dla stron z potwierdzeniami „Dziękuję” i innych treści, których nie chcesz indeksować.

WordPress SEO

WordPress SEO firmy Yoast to najpopularniejsza wtyczka SEO. Będzie faktycznie oceniać skuteczność twoich postów podczas dodawania treści i metadanych, co skutecznie czyni go dedykowanym konsultantem SEO na stronie. WordPress SEO oferuje wiele funkcji technicznych, takich jak meta Facebook Open Graph, karty Twitter i weryfikacja Narzędzi Google dla webmasterów.

Być może najcenniejszą cechą wtyczki jest jej zdolność autorstwa. WordPress SEO dodaje pole Google+ do wszystkich profili użytkowników, umożliwiając łatwe dodawanie tagu rel = ”autor” do wszystkich postów. Możesz nawet wyznaczyć firmową stronę Google+ dla tagu rel = ”publisher”.

Ultimate Google Analytics

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z konta Google Analytics, ta wtyczka pozwala szybko zainstalować kod śledzenia GA w całej witrynie. Wystarczy wpisać kod UA, a Ultimate GA zajmie się resztą.