Tel. 530 066 419 biuro@media-agents.pl
Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na dostosowaniu zawartości witryny internetowej do jak najlepszej jej oceny przez roboty sieciowe. Obecnie najpopularniejszym narzędziem do optymalizacji treści oraz kodu strony wykorzystywany jest program do zarządzania treścią (CMS). Czasem sama optymalizacja treści przyczynia się do uzyskania wyższego miejsca w wynikach wyszukiwania, jeśli działamy w mało konkurencyjnej branży. Optymalizacja kodu strony może zostać przeprowadzona w kontekście:

  • szybkości wczytywania strony

  • pozycji wyświetlania się w wynikach wyszukiwania

  • zgodności ze standardami

Proces ten może być przeprowadzony, aby osiągnąć określony efekt:

  • osiągnięcie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania – np. poprzez wprowadzenie racjonalnej ilości słów kluczowych

  • dostosowanie strony do preferencji i przystępności dla użytkownika – wszelkie rozwiązania ułatwiające i przyspieszające nawigację po niej

  • przystosowanie strony do korzystania przez osoby niepełnosprawne – np. możliwość zmiany wielkości tekstu.

Czy przeprowadza się optymalizację grafiki?

Optymalizacja grafiki to również konieczny zabieg. Dzięki temu obrazy dostosowane są w taki sposób, by nie zakłócały szybkiego wczytywania strony internetowej. Odbywa się to poprzez redukcję wagi plików lub bezstratną kompresję zapisu grafiki na potrzeby sieci.

Jak zweryfikować optymalizacji strony?

W Internecie dostępne są narzędzia służące do sprawdzenia i diagnozy przeprowadzonej optymalizacji. Jednak ich wyniki będą czytelne dla profesjonalistów. Tak jak w przypadku zabiegów SEO, warto także i tę część im pozostawić. Agencje zajmujące się pozycjonowaniem będą wiedzieć, jak prawidłowo odczytać i zweryfikować te wyniki. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i będziesz mógł szybciej przejść do dalszych etapów pozycjonowania SEO Wrocław.

Close Menu