Tel. 530 066 419 biuro@media-agents.pl
Kilka wskazówek E-commerce na stronie firmowej

Kilka wskazówek E-commerce na stronie firmowej

Ile czasu wczytuje się strona?

Jeśli posiadasz jakiś produkt na wyłączność, a klient naprawdę chce go kupić, możesz odwlekać pokazanie mu oferty. W każdej innej sytuacji – jeśli nie szanujesz czasu potencjalnego klienta – odwróci się on na pięcie i poszuka gdzie indziej.

Czy strona jest responsywna?

“Internet musi być dostosowany do urządzeń mobilnych” powtarzamy jak dobre zaklęcie, a jednak wciąż zdarza nam się utknąć podczas zakupu z urządzenia mobilnego. Przykład? Do dokonania zakupu konieczna jest zaznaczona zgoda na przetwarzanie danych zgodne z RODO. Zgoda ta na urządzeniach mobilnych wyświetla się nieprawidłowo, przez co nie można jej przeczytać ani też zaznaczyć. Nie popełniaj tego błędu – prześledź cały proces zakupowy w swoim sklepie przez telefon.

Czy strona jest czytelna?

Na czytelność oferty e-sklepu składają się: odpowiednie kolory, wielkości czcionek, kontrasty, układ strony z artykułami i dostępność informacji o produktach: cen, wielkości, wariantów itp. Ciemne czcionki (niekoniecznie czarne) czytane na jasnych (niekoniecznie białych) tłach są bardziej czytelne niż biała, drobna czcionka na czarnym tle.

Czy strona e-sklepu posiada stopkę?

Stopka nie jest obowiązkowym elementem strony e-sklepu, ale podnosi ona poczucie rzetelności i zaufania wobec marki. W stopce jesteśmy przyzwyczajeni zobaczyć: wtyczki do social media, regulamin, główne kategorie strony (O nas, Praca, Aktualności, Mapa strony, Artykuły), linki do aplikacji mobilnej strony oraz czasami kontakt. W stopce możemy też zawrzeć informację o systemach ochronnych dla płatności wykonanych w e-sklepie.

Czy zadbałeś o możliwość kontaktu?

Sprzedaż na odległość wiąże się z wyrażeniem zaufania klienta wobec marki – w to, że oferuje ona dobrej jakości produkty, że są zgodne z opisem, że zostaną one dostarczone w obiecanym czasie. Brak kontaktu na stronie e-sklepu nie pomaga w budowaniu tego zaufania. A dróg kontaktu na stronie jest wiele – telefon, adres e-mail, adres fizyczny sklepu stacjonarnego, live chat…

Czy pokazujesz firmowe “o nas”?

Historia firmy, jej tożsamość i wartości, którymi się kieruje, budują zarówno zaufanie klienta, jak i lojalność. Mam swoją ulubioną drogerię, która nie jest wcale najtańsza – ale jej story odpowiada temu, czego szukam w kosmetykach, dlatego kupuję niezmiennie od nich. 52% użytkowników szuka zakładki “o nas” na stronach WWW, z tego powodu warto ją uzupełnić i wyeksponować – ostatecznie nie kupujemy z e-sklepu tylko od człowieka, który siedzi po drugiej stronie Internetu.

Czy analizujesz ruch na stronie swojego e-sklepu?

Informacja o tym, ile czasu średnio spędza użytkownik na stronie, pozwoli zrozumieć, czy są to przypadkowe wejścia, czy raczej zainteresowani kupcy, którzy po jakimś czasie stracili zainteresowanie koszykiem zakupowym.

Podsumowując, dobrze zaprojektowana strona e-sklepu będzie pracowała dla firmy 24/7. Warto zwrócić uwagę na to, że design – aspekt wizualny strony – może odrzucić, albo zachęcić użytkowników. Funkcjonalność może im ułatwić lub przeszkodzić zrobić e-zakupy. Natomiast treści są katalizatorem, którym buduje się zaufanie i lojalność.

Close Menu