Tel. 530 066 419 biuro@media-agents.pl
Szybkość wczytywania strony wpływa na indeksowanie w Google

Szybkość wczytywania strony wpływa na indeksowanie w Google

Myśląc o szybkości wczytywania strony mamy na uwadze szybkość wczytywania jej poszczególnych podstron. Jest wiele opracowań (do wyszukania w Google), zgodnie z którymi im szybciej wczytuje się strona tym rośnie zadowolenie osób, które ją odwiedzają.

Jest jednak jeszcze inny pozytywny aspekt związany z ciągłym przyspieszaniem witryny – zwiększanie stopnia jej indeksowania. Jest to logiczne, jednak nie spotkałem się do tej pory z wypowiedzią pracownika Google w tym zakresie – do dzisiaj.

Zgodnie z wypowiedzią Johna im szybsza strona, tym Google może ją szybciej przemierzać, a co za tym idzie czas, jaki robot spędzi na stronie, wydłuża się. To z kolei sprawia, że Googlebot przemierzy więcej stron w obrębie witryny niż zrobiłby w przypadku wolniejszej strony.

Informacja ta jest bardzo istotna, ponieważ np.

  • w przypadku serwisu contentowego nowe treści będą szybciej indeksowane
  • w sklepie zmiany cen produktów szybciej zostaną zaindeksowane, a co za tym idzie szybciej zaczną być prezentowane w wynikach wyszukiwania (rich snippets)

Pamiętajmy, że Google przeznacza na indeksowanie każdej witryny określoną ilość czasu, która zależy od różnych czynników – od autorytetu domeny po jakość pracy serwera; jeżeli zależy nam zatem na sprawnej indeksacji naszego serwisu w Google warto zadbać nie tylko o dobre konto hostingowe czy treści generowane na stronie, ale także o szybkość jej działania.

Close Menu